Leki na Raka Gruczołu Krokowego
#1
ŚWIATEŁKO W TUNELU NA REFUNDACJĘ ENZALUTAMIDU ( XTANDI)

http://www.aotm.gov.pl/www/index.php?id=914
Odpowiedz
#2
Ciekawe.
http://www.medexpress.pl/start/stary-lek...aty/59874/
Kris.
Odpowiedz
#3
Witam : Kris oba ciekawe ! ale zastanawiam się czy nasze organizmy się różnią ? Tu 2 lata , a my walczymy ile ? ja myślę że choroby uboczne prędzej nas Wykończą bo organizm  wycieńczony ! 
leszek12
Odpowiedz
#4
Amerykańska firma Tokai Pharmaceuticals, Inc. właśnie ogłosiła, że zamierza przerwać badania kliniczne III fazy ARMOR3-SV. Są to badania mające określić skuteczność nowego leku galeteronu w porównaniu z enzalutamidem u pacjentów z pozytywnym wynikiem testu na AR-V7. CRPR jest u nich oporny na leczenie arbirateronem i enzalutamidem.
Uczeni na całym świecie z uwagą śledzili te badania i wiązali z nimi duże nadzieje. smutny

http://tokaipharmaceuticals.com/our-prog...aleterone/ (ang.)
Mrakad  [Obrazek: m0746.gif]

Moja historia

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber beim Universum bin ich mir nicht ganz sicher. (niem.)  
Albert Einstein


Odpowiedz
#5
(28.07.2016, 17:31:50)mrakad napisał(a): Amerykańska firma Tokai Pharmaceuticals, Inc. właśnie ogłosiła, że zamierza przerwać badania kliniczne III fazy ARMOR3-SV. Są to badania mające określić skuteczność nowego leku galeteronu w porównaniu z enzalutamidem u pacjentów z pozytywnym wynikiem testu na AR-V7. CRPR jest u nich oporny na leczenie arbirateronem i enzalutamidem.
Uczeni na całym świecie z uwagą śledzili te badania i wiązali z nimi duże nadzieje. smutny

http://tokaipharmaceuticals.com/our-prog...aleterone/ (ang.)

Czyli mój testoteron za Niski ? leszek12
Odpowiedz
#6
Ciekaw jestem, kto z nas tego doczeka???

..."Sprzedaż tego leku w 2020 r. spadnie do 5,4 mld dolarów. Na liście najlepiej sprzedających się farmaceutyków będzie zajmował wtedy dopiero szóste miejsce. Poza lenalidomidem wyprzedzą go jeszcze ibrutynib, który za 5 lat będzie zajmował drugie miejsce (stosowany w leczeniu przewlekłej białaczki limfocytowej oraz chłoniaków z komórek płaszcza). Na kolejnych miejscach mają być bewacyzumab, niwolumab (czerniak i niedrobnokomórkowy rak płuca) oraz enzalutamid (zaawansowany rak prostaty). "

http://www.rynekaptek.pl/marketing-i-zar...,8877.html

    Kris.
Odpowiedz
#7
Zmiany w programie lekowym konieczne – eksperci są zgodni! Firmy niekoniecznie smutny

W opublikowanej dziś (7 czerwca 2019) depeszy PAP (Polska Agencja Prasowa) dotyczącej konieczności zmian w programie lekowym dla chorych z rakiem prostaty stanowisko ekspertów jest jasne
„Program lekowy dla chorych z rakiem prostaty, u których nie działa tradycyjna hormonoterapia, jest zbyt restrykcyjny – uważają eksperci. To sprawia, że pacjenci z najbardziej złośliwym rakiem prostaty nie mają pełnego dostępu do nowoczesnej terapii - podkreślają.”

Z informacji, jaką uzyskał PAP od dyrektor Biura Komunikacji Ministerstwa Zdrowia Sylwii Wądrzyk, minister zdrowia pozytywnie odniósł się do wprowadzenia zmian w programie lekowym dla chorych na raka prostaty. Jednak nie jest to obecnie możliwe - zgodnie z zapisami ustawy refundacyjnej - ze względu na brak zgody producenta jednego z leków obecnych w tym programie.

„Minister zdrowia, mając na uwadze opinię konsultantów i lekarzy oraz stanowisko Rady Przejrzystości, pozytywnie odniósł się do wprowadzenia takiej zmiany w programie lekowym” - poinformowała PAP Wądrzyk. Zaznaczyła jednak, że w związku z brakiem zgody producenta jednego z leków obecnych w programie „aktualnie usunięcie kryterium bazującego na skali Gleasona jest niemożliwe”. Wynika to z zapisów ustawy refundacyjnej.

Na pytanie PAP skierowane do trzech producentów leków o ustosunkowanie się do tej kwestii, dwie firmy (Bayer sp. z o.o. oraz Janssen-Cilag Polska SP. z o.o.) odpisały, że wyraziły akceptację zaproponowanych przez MZ zmian w programie, trzecia firma (Astellas Pharma sp. z o.o.) nie udzieliła dotychczas odpowiedzi w tej sprawie.

Całość: https://www.termedia.pl/onkologia/Zmiany...34383.html
Odpowiedz
#8
Exclamation 
Zmiany dla chorych na raka prostaty Exclamation

- Enzalutamid (Xtandi) w ramach programu lekowego dla pacjentów chorujących na opornego na kastrację raka gruczołu krokowego niestosujących dotychczas chemioterapii. Jest to dopełnienie opcji terapeutycznych występujących obecnie w tym programie - wskazał M.Miłkowski.

- A do tego jednoczesna zmiana programu lekowego dotycząca zniesienia ograniczenia jakim jest skala Gleasona w kwalifikacji pacjentów do tego programu - dodał.


https://www.politykazdrowotna.com/48935,...niu-stawow

Pełny rządowy dokument zawierający wykaz leków i kryteria ich stosowania pod linkiem 
http://dziennikmz.mz.gov.pl/api/DUM_MZ/2...urnal/5588

Interesujący nas fragment znajduje się w dziale LECZENIE OPORNEGO NA KASTRACJĘ RAKA GRUCZOŁU KROKOWEGO (ICD-10 C61) na stronie 888.
Odpowiedz
#9
Od 01.03.2022 w wykazie NFZ pojawią się nowe wytyczne na temat leczenia opornego na kastrację raka gruczołu krokowego.
W dokumencie jest mowa o następujących lekach:
  • abirateron
  • enzalutamid
  • dichlorek radu Ra223
Pojawiają się też dwa nowe leki w którego składzie jest:
  • apalutamid
  • darolutamid
Pełny dokument w załączniku.

.pdf   B.56_ LECZENIE CHORYCH NA OPORNEGO NA KASTRACJĘ RAKA GRUCZOŁU KROKOWEGO_01.03.2022.pdf (Rozmiar: 289,48 KB / Pobrań: 9)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości