Leszek12: Popromienne porażenie jelita grubego !
#21
Witam : wybaczcie że nic nie pisałem ! / ale czytałem / . Więc około 1 miesiąc temu zaczął boleć mię lewy Sutek , lekarz rodzinny , do USG i szczęście ze robił lekarz Chirurg  onkolog / zmienił specjalizację /  A że znamy się lata polecił # tabletki 3 Alacetu na szklankę Wody +łyżka Spirytusu / A resztę Tylko nie wypij /  I tak go nie posłuchałem ! . Pytanie kiedy wizyta u mojego Ordynatora ? styczeń  , no to nie odejdziesz ! Ale zaczął boleć prawy sutek oraz zaczęły rosnąć Piersi  jak Młodej dziewczynie . !6 01  PSA wzrosło do  0,164> wizyta 18 01 i Werdykt 
PSA po Świętach i Nowym Roku / prawda bo jem wszystko , bez tego czego nam nie wolno/ Bez Lęku ! a Piersi to Ginekomastia ! sprawdził czy nie ma guzków / nic nie znalazł / czyli nie ma przerzutów , Uf /Kto robił USG < razem pracowali . Przepisał Implant Hormonu Męskiego / bo zaczęły przeważać żeńskie ! Leuprostin 5 mg,implant. no i pod Skórę brzucha ! Wizyta za 3 miesiące !   Wiek u Starszych panów po 60 często występuje a skończyłem 75 , no i po radioterapii !/ Przeglądarka Ból Sutka u mężczyzny/cris szukałem to nowe zalogowanie  i nic nie znaleziono ? Pozdrawiam !
leszek12
Odpowiedz
#22
Leszku, na ginekomastię lekarze zwykle przepisują tamoxifen, który blokuje absorpcję hormonów żeńskich.
Środki drastyczne to radioterapia albo nawet chirurgiczne usunięcie powiększonych piersi.
Zależy, jak mocno pacjentowi to dokucza.
Odpowiedz
#23
Witam Jolu !  Ja to wszystko wiem ! Nawet więcej niż na Wyszukiwarce tych Tematów ! Ale Jak to przerzut i to mogą być  Inne dalej > wtedy Scyntygrafia  > a rak piersi u u mężczyzny 98% szybkich odejść ! Może być operowalny jak u Kobiet ale z Węzłami Chłonnymi !!/ To lepiej gwóźdź
w poręczy na dole  i jest się dziewicą !>Usuwają tkankę ! A ja mam dość operacji ! A przepisał to co przepisał I nie podważam tego ! Ale to groźna  Odmiana  raka  .  nie wolno lekce warzyć  , w razie bólu lewego sutka natychmiast Onkolog ! Szczęście że u mię to tak wyszło !
A ja lekarz Rodzinny , przyznał się że nie wie ! / ma prawo / wniosek badać też Hormony !/  No Pozdrawiam !  Kris wieże w Ciebie jak w Edwarda !!!!! 
leszek12
Odpowiedz
#24
Jak szukasz to znajdziesz : cris bądź wspaniałomyślny ! zostaw tylko 1 watek ?/ ten /Tamten O popromiennym zamknij i przenieś wpisy tu . Danke ! leszk12
Odpowiedz
#25
Leszku, z tego, co piszesz, wynika, że wróciłeś  do hormonoterapii.
Dostałeś implant leku  Leuprostin, to jest blokada hormonalna, czyli zahamowanie wydzielania testosteronu, hormonu męskiego.
PSA powinno ci szybko spaść.
Ale ginekomastia może ci jeszcze bardziej dokuczyć  - ból, powiększenie piersi.
Skoro zostałeś przebadany prze lekarza (USG), nowotwór piersi raczej wykluczony, ale bądź czujny.
Jeśli boli, nagabuj lekarza o pomoc. Pacjent nie musi cierpieć, ma prawo nie cierpieć.
Odpowiedz
#26
Cześć Leszku.
Ja Kris, bo nie wiem czy Cris będzie na chwilę obecną na Forum, powiem Ci tak:
...musisz jednak przyjąć naszą ogólnie ustaloną formę uczestnictwa na Forum, bo inaczej sam się pogubisz i nam będzie bardzo trudno prowadzić dyskusje z Tobą o Twoim stanie zdrowia i ogólnie o chorobie.
Założone są dwa wątki ( i to Ty je założyłeś) dotyczące Twojej choroby i tak ma być:
Wątek  "Moje 9 lat leczenia" w Dziale "NASZE HISTORIE" służy do wpisów chronologicznie  wyników badań i tych z krwi i tych obrazowych. Do opisu wszystkiego co jest najważniejsze jako informacja o przebiegu i postępie choroby, czyli taka historia choroby w skrócie. W tym właśnie wątku wpisujesz się tylko Ty i nikt więcej.
To taka Twoja wizytówka i informacja dla czytających o Twojej chorobie w takim przydatnym skrócie.
Drugi wątek " Popromienne porażenia jelita grubego" w Dziale "Przed i po Diagnozie-Przebieg i efekty leczenia" który na Twoją prośbę zmodyfikowałem, chociaż to także Ty sam go założyłeś, jak sama nazwa wskazuje służy do aktualnej korespondencji pomiędzy Tobą, a wszystkimi uczestnikami Forum.
I tak nie pozostanie. Nie zmieniajmy tej przyjętej formy, bo będzie spory bałagan.
Toteż powyższy mój wpis i Twoje także przenoszę za chwilę do odpowiedniego Twojego wątku - dyskusyjnego.
Pozdrawiam
   kris.

P.S. Na temat pomocy dla Pisarka odpisałem Tobie na P.W. Proszę przekaż mu te informacje, bo jak widzę na moim PW, to dostałem od Ciebie jedynie cytat mego wpisu i nic  poza tym nieśmiały
Odpowiedz
#27
Witam ! dziękuję zawsze liczyłem na WAS ! Jolu Na tt już prawie 40,000 postów ! Ale to wszystko żarty na stres  Z skorupiakami no jest Trochę , przeważnie Krtani ! Mamy 2 lekarzy i wskazówki od nich , tak jak o wątrobie Kasi ! Pozdrawiam ! A zdałem na Wolontariusza !
lezsek12

Odpowiedz
#28
No i Wizyta u prowadzącego Onkologa : PSA>0,207 ,a że zaczęły boleć 2 Sutki i rosnąć Piersi jak u dziewczyny ! Werdykt :Ginekomastia .
Zaordynowany>Leuprostin 5 mg ,implant i 3 miesiące ! Sutki już nie bolą / czasami/ i piersi zmalały !    Wczoraj zrezygnowałem z Urologa /
 bo  że nie on nie leczy/Jak Przepisuje mi lek za 2,040 zł i czeka się miesiącami na Wizytę i bez pewności czy przyjmie ? Jemu ulżyło i mię Bo nic nie pomagał a opóźniał ! a rak nie czeka na terminy .A wiedział że nie mam Syndromu Pokornego ? i musiał mi tłumaczyć po co i co dalej , jaka metoda ? I.T.P. /  podpowiadałem instrukcję zastrzyku Eligard/ No Rozstaliśmy się bez żalu i pretensji     !>Stanu Alarmowego nie ma ! Ale Stres Został ! Pozdrawiam ! 
leszek12
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości