Bądź czujny także w wieku nawet mniej niż 40 lat
Sad 
Piotrek, świetny wynik!
Możesz spoglądać w przyszłość z coraz większym optymizmem.
Odpowiedz
Piotrek,

Dobrze czytać taakie informacje.
Pozdrawiam AParsley
Rocznik 1961
PSA przed RP 15,41 ng/ml, LRP 19/11/2014, RT 05-06/2015.
PSA od 08/2017 do teraz <0,006 ng/ml.

Moja historia
Odpowiedz
Czas leci pomalutku, na razie mam wakacje od badań kontrolna wizyta dopiero w lutym, PSA w międzyczasie pewno zrobię ze dwa razy. Na razie walczę z kręgosłupem, okazało się że niekoniecznie to była rwa kulszowa, zrobiłem prześwietlenie i od razu dostałem skierowanie do neurologa i na rehabilitanta, ale lekarz mówi że poważnie to wygląda. Potrzebny będzie rezonans. Pierwsza wizyta 14.09, ale neurolog dopiero w listopadzie zadowolenie, uśmiech
tutaj opis:
Prawowypukła skolioza w odc. L/S kręgosłupa z rotacją kręgów. Lewostronna hemisakrlizacja kręgów L5 z wytworzeniem stawu rzekomego z kością krzyżową. Spina bifida L5 i S1. Spłycenie lordozy lędźwiowej. Poziome ustawienie kości krzyżowej. Tylozmyk na wys. L4/L5 w mniejszym stopniu L3/L4, sklerotyzacja powierzchni trzonów, drobne osteofity.
Brzmi dość poważnie , zobaczymy co dalej, ale przynajmniej już wiadomo od czego plecy bolą mruganie, puszczanie oczka
Odpowiedz
Piotrek,

Nie jestem neurologiem ani ortopedą, ale od kilkunastu lat uciekam "spod noża"; dobrze ustawioną rehabilitacją, odpowiednimi ćwiczeniami żeby wzmocnić głębokie mięśni brzucha, grzbietu, pośladków można dużo poprawić.

Pozdrawiam Andrzej
Rocznik 1961
PSA przed RP 15,41 ng/ml, LRP 19/11/2014, RT 05-06/2015.
PSA od 08/2017 do teraz <0,006 ng/ml.

Moja historia
Odpowiedz
No zobaczymy co powie rehabilant, też mi się nie uśmiecha iść pod nóż, ale ten ból staje się dość upierdliwy i trochę mnie ogranicza.
Odpowiedz
Nowy rok u mnie zaczął się z hukiem, tzn ze złamaniem nogi u ojca, ale to długa historia opiszę później włącznie z tym jak ważna jest druga i trzecia opinia lekarska w diagnozowaniu problemu KAŻDEGO!!!
Wynik PSA całkowity
0,475 ng/ml
To na razie tyle wizyta kontrolna początek lutego.
Odpowiedz
Piotrek, badanie poziomu PSA po radioterapii ma sens wtedy, gdy bada się jednocześnie poziom testosteronu.
Od wzajemnych relacji tych dwóch parametrów zależy interpretacja wyniku.
Wiemy, że nawet niewielki wzrost poziomu testosteronu "daje pożyć" pozostałym zdrowym komórkom prostaty.
Odpowiedz
Kolejne badanie PSA całkowity 0,472 ng/ml , więc cały czas oscyluje w tych samych granicach , że tak powiem unormowało się przy tych magicznych 0,5 nie wiem czy się cieszyć czy martwić. Ważne że mniej więcej jest stabilne. W piątek USG kontrolne i wizyta u urologa. Z innych badań chyba na razie nie ma co się spieszyć, choć gdzieś tam z tyłu głowy przewija się myśl o PET .
Ciepło się zrobiło to i tak jakoś raźniej się patrzy na świat, czas pomału myśleć o jakiś wakacjach, na razie w przyszłym tygodniu wyjazd do Norymbergi, ale to w ramach pracy,  No to tyle na razie z mojej strony. Pozdrawiam wszystkich.
Odpowiedz
(09.05.2022, 18:15:54)piowoj napisał(a): Kolejne badanie PSA całkowity 0,472 ng/ml , więc cały czas oscyluje w tych samych granicach , że tak powiem unormowało się przy tych magicznych 0,5 nie wiem czy się cieszyć czy martwić.

Cieszyć się!
Uściski!
Odpowiedz
Piotrek,
Cieszy stabilny poziom PSA. A jak się czujesz ?

Pozdrawiam AParsley
Rocznik 1961
PSA przed RP 15,41 ng/ml, LRP 19/11/2014, RT 05-06/2015.
PSA od 08/2017 do teraz <0,006 ng/ml.

Moja historia
Odpowiedz
Nie no ogólnie dobrze trochę peselica daje we znaki zadowolenie, uśmiech I kręgosłup pobolewa, ale nie jest źle chęci są
Odpowiedz
(09.05.2022, 20:21:28)piowoj napisał(a): trochę peselica daje we znaki zadowolenie, uśmiech

Ty nas, Młody, ale nie denerwuj! Dodgy

A po drugie prawidłowa nazwa tej jednostki chorobowej brzmi peselioza, nie peselica.
Odpowiedz
Zwał jak zwał
Ale dopada każdego
Kiedyś człowiek litra obrócił,teraz musi połówką się obejść, a i tak 3 dni odchorować musi, dlatego z tego przybytku to kieliszek nalewki zostaje zadowolenie, uśmiech
Odpowiedz
(09.05.2022, 21:05:03)piowoj napisał(a): Kiedyś człowiek litra obrócił,teraz musi połówką się obejść,


Droga młodzieży!

Prawdziwa peselioza to nie jest wtedy, gdy się nie może, ale wtedy, gdy się już nie chce!
Odpowiedz
Kolejne badanie wynik 0,406ng/ml. Czyli unormowało się od dłuższego czasu w okolicy 0,4-0,47 ważne że nie ma jakiś gwałtownych skoków.
Odpowiedz
Piotrek,

To jest naprawdę dobra wiadomość, bardzo się cieszymy i oby tak dalej.

Jak ogólne samopoczucie ?

Pozdrawiam AParsley
Rocznik 1961
PSA przed RP 15,41 ng/ml, LRP 19/11/2014, RT 05-06/2015.
PSA od 08/2017 do teraz <0,006 ng/ml.

Moja historia
Odpowiedz
(01.02.2023, 17:09:33)piowoj napisał(a): Kolejne badanie wynik 0,406ng/ml. Czyli unormowało się od dłuższego czasu w okolicy 0,4-0,47 ważne że nie ma jakiś gwałtownych skoków.

Oho, widzę, że na kolejne spotkanie kolejna osoba przyjedzie z kolejnym szampanem! zadowolenie, uśmiech
Odpowiedz
Dzisiaj miałem wykonaną kontrolną scyntygrafię po 8 latach bez zmian .No prawie bo rok temu uderzyłem się w żebra
I wyszło że 9 było pęknięte.
Za miesiąc kontrolny rezonans z kontrastem. PSA też za miesiąc będę dopiero robić. Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości