RAK PROSTATY POMOC - Forum
Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Wersja do druku

+- RAK PROSTATY POMOC - Forum (https://rakprostatypomoc.pl)
+-- Dział: Metody wspomagania w leczeniu Raka Prostaty – Walka z bólem (https://rakprostatypomoc.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Choroby towarzyszące/współistniejące (https://rakprostatypomoc.pl/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Wątek: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. (/showthread.php?tid=72)



RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Dunolka - 29.10.2019

(29.10.2019, 16:39:56)Edward napisał(a): byłoby super, gdyby istniała możliwość edycji i skasowania posta przez jego autora  nawet po kilku miesiącach.

Ależ jest taka możliwość.
To jest forum wolnych ludzi, i jeśli ktoś chce być "skasowany w naszej pamięci", to wystarczy zgłosić. smutny


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Edward - 29.10.2019

(29.10.2019, 19:06:00)Dunolka napisał(a):
(29.10.2019, 16:39:56)Edward napisał(a): byłoby super, gdyby istniała możliwość edycji i skasowania posta przez jego autora  nawet po kilku miesiącach.

Ależ jest taka możliwość.
To jest forum wolnych ludzi, i jeśli ktoś chce być "skasowany w naszej pamięci", to wystarczy zgłosić. smutny
To wiem, ale chodzi o to, żeby to zrobić samemu.
Czasem publikuje się tekst, który po pewnym czasie zaczyna się nie podobać, a w końcu dochodzi się do wniosku, że jest w jakimś sensie kompromitujący. No i chciałoby się usunąć go w atmosferze pewnego komfortu psychicznego, swego rodzaju intymności. Angażowanie do tego administratora forum tę intymność zabiera.
Np. z różnych powodów krytykowany Facebook pozwala edytować i usuwać wpisy nawet sprzed lat.


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - fsmutas - 02.11.2019

(29.10.2019, 20:34:53)Edward napisał(a):
(29.10.2019, 19:06:00)Dunolka napisał(a):
(29.10.2019, 16:39:56)Edward napisał(a): byłoby super, gdyby istniała możliwość edycji i skasowania posta przez jego autora  nawet po kilku miesiącach.

Ależ jest taka możliwość.
To jest forum wolnych ludzi, i jeśli ktoś chce być "skasowany w naszej pamięci", to wystarczy zgłosić. smutny
To wiem, ale chodzi o to, żeby to zrobić samemu.
Czasem publikuje się tekst, który po pewnym czasie zaczyna się nie podobać, a w końcu dochodzi się do wniosku, że jest w jakimś sensie kompromitujący. No i chciałoby się usunąć go w atmosferze pewnego komfortu psychicznego, swego rodzaju intymności. Angażowanie do tego administratora forum tę intymność zabiera.
Np. z różnych powodów krytykowany Facebook pozwala edytować i usuwać wpisy nawet sprzed lat.

Wtrącę swoje „trzy grosze” w temacie edycji i kasowania postów po dłuższym okresie czasu.
Jak dla mnie taka „moderacja” po czasie odebrałaby prawdziwości naszych wypowiedzi w danej chwili.
Bo to w danej chwili jesteśmy w takim, a nie innym stanie emocjonalnym… to właśnie w chwili pisania postu jesteśmy „prawdziwi” sobą i taki obraz siebie przekazujemy innym.
To, że po czasie nasze spojrzenie się zmienia i może chcielibyśmy w inny sposób odnieść się do tego co napisaliśmy wcześniej byłoby trochę jak oszukiwanie samego siebie – bo byłaby to ochota przedstawienia się w łagodniejszym lub  lepszym świetle.
A, o kasowaniu postów to już nawet nie wspomnę. To tak jakbyśmy chcieli uciec od odpowiedzialności za własne słowa.
Popełniane przez nas czasami faux pas pokazuje tylko, że jesteśmy „normalnymi ludźmi” z krwi i kości… i myślę, że jest to nasza „wartość dodana”, że tak to powiem, korzystając z tego ekonomicznego określenia.


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Edward - 02.11.2019

Leszku,
ogólnie masz rację, ale mi chodzi o szczególnego rodzaju posty - takie, w których w dobrej wierze podało się pewne informacje, które nie wywołały żadnej dyskusji, ale po czasie okazały się być danymi wrażliwymi mogącymi zaszkodzić autorowi posta lub innej osobie łatwej do zidentyfikowania.

Mam na swoim koncie taki wpis, który nie dawał mi spokoju i chciałem go zmodyfikować. Twój wpis zmobilizował mnie do odszukania tego posta i poproszenia admina, o skasowanie w nim tylko jednego słowa. Nie zmieni to ani trochę wydźwięku całości, a mnie uspokoi. Tylko i wyłącznie o taką możliwość edycji/kasowania mi chodziło.


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Armands - 02.11.2019

Zrobione... i potwierdzam, że korekta była potrzebna.

Admin


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Edward - 02.11.2019

(02.11.2019, 18:18:29)Armands napisał(a): Zrobione... i potwierdzam, że korekta była potrzebna.

Admin

Wielkie dzięki!
Czasem powie się lub napisze o jedno słowo za dużo i można sobie lub komuś zrobić krzywdę.
Właśnie o taką technicznie drobną korektę postów sprzed miesięcy/lat mi chodziło.


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Edward - 03.11.2019

Nareszcie!
Po blisko 1,5 rocznym zastanawianiu się nad fabułą IV tomu, mam ją w ogólnym i prawie ostatecznym zarysie. Pozwoliło mi to dzisiaj na napisanie jej pierwszego rozdziału.
Gdybym miał tyle samodyscypliny, żeby pisać jeden rozdział dziennie, to za pół roku mógłbym pukać do drzwi wydawnictw. Tak jednak na pewno nie będzie i gdybym był gotów za rok, to też bym się cieszył. Trzymajcie za to kciuki.

Fabuła przechodziła różne koleje losu i ostatecznie wyrzuciłem 1/3 nie pasujących tematycznie rozdziałów. Nie skasowałem ich jednak, bo być może praca nad nimi pozwoli pomyśleć o ... piątym tomie?


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Edward - 07.11.2019

Dzisiaj dobrze mi się pisało, ale przyszedł listonosz z listem poleconym i wenę diabli wzięli. Pisanie musiałem przestawić na inne tory.

===

Do
Poczta Polska S.A.
Centrum Obsługi Finansowej
Wydział Abonamentu RTV
ul. Bernardyńska 15
85-940 Bydgoszcz
 
Dotyczy Upomnienia nr UP Z/ 400650/0501/2019

Według
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tylko-milion-Polakow-placi-abonament-RTV-7682322.html
w Polsce jest 13,5 mln gospodarstw domowych, a 96,4% z nich, czyli 13,0 mln posiada odbiorniki RTV.

W ubiegłym roku abonament opłaciło 994 637 osób, czyli 7,65%. Oznacza to, że na czternaście osób zobowiązanych do płacenia abonamentu robi to tylko jedna, czyli np. ja.

W dniu dzisiejszym otrzymałem od Państwa Upomnienie nr UP Z/ 400650/0501/2019, w którym na podstawie artykułu ….. ustawy z dnia ……. o postępowaniu egzekucyjnym itd. …….     wzywają mnie Państwo do zapłaty zaległego abonamentu za miesiące wrzesień, październik i listopad 2018 roku.

W dalszej części upomnienia straszą mnie Państwo takim akapitem:
„W przypadku nieuregulowania należności we wskazanym terminie zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne w celu przymusowego ściągnięcia należności w trybie egzekucji administracyjnej, co spowoduje powstanie obowiązku uiszczenia kosztów egzekucyjnych, które zaspakajane są w pierwszej kolejności”

Zignoruję to wezwanie z tego prostego powodu, że w dniu 24.01.2018 dokonałem przelewu na Państwa konto kwoty 245,15 zł, co oznacza opłacenie abonamentu za cały 2018 rok. Jako dowód dołączam bankowe Potwierdzenie wykonania przelewu.

Zbulwersowali mnie Państwo tym upomnieniem. Nie dość, że należę do grupy nielicznych frajerów regularnie płacących abonament i to z góry za cały rok, to jeszcze naliczają mi Państwo karne odsetki za wyimaginowane zadłużenie.

Proszę wybaczyć to, co zaraz napiszę, ale dostosowałem się do tonu Państwa Upomnienia.
Wzywam więc do:

1.       Uporządkowania bałaganu w Państwa dokumentacji w jak najkrótszym czasie
2.       W terminie jednego miesiąca (Państwo dawali mi jedynie siedem dni) przelania na moje konto, którego numer znajdą Państwo w Potwierdzeniu wykonania przelewu, kwoty 5,90 zł z tytułu poniesionej opłaty za list polecony, którym niniejszą odpowiedź do Państwa wysyłam. Mój stracony czas i negatywne emocje mają Państwo w gratisie.
 
Gdybym był złośliwy, to powtórzyłbym za Państwem:
„W przypadku nieuregulowania należności we wskazanym terminie zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne w celu przymusowego ściągnięcia należności w trybie egzekucji administracyjnej, co spowoduje powstanie obowiązku uiszczenia kosztów egzekucyjnych, które zaspakajane są w pierwszej kolejności”

Wierzę jednak w Państwa uczciwość i nie sądzę, aby w tak błahej sprawie było to konieczne.
Z wyrazami szacunku

===

No to żegnaj czwarty tomie - dzisiaj już chyba nic sensownego nie uda mi się napisać


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Dunolka - 07.11.2019

"Oj, naiwny, naiwny, naiwny, jak dziecko we mgle...
Choć w intencjach to w zasadzie pozytywny..."


Jako emeryt już od dawna nie masz obowiązku płacenia abonamentu.
Możesz sobie oglądać Telewizję Polską za darmo, aż do mdłości.


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Edward - 07.11.2019

(07.11.2019, 14:58:42)Dunolka napisał(a): "Oj, naiwny, naiwny, naiwny, jak dziecko we mgle...
Choć w intencjach to w zasadzie pozytywny..."

Jako emeryt już od dawna nie masz obowiązku płacenia abonamentu.
Możesz sobie oglądać Telewizję Polską za darmo, aż do mdłości.

Twoja wypowiedź, Jolu, ma dwa negatywne aspekty.

Po pierwsze wprowadzasz w błąd uczestników forum stwierdzeniem, że: "Jako emeryt już od dawna .....". Jako emeryci 60+ gotowi są oni przestać płacić abonament uszczuplając skromny budżet TVP i narażając się na konsekwencje podobne do tych, którymi mnie dzisiaj postraszono. W sprawie mdłości (rozumiem, że masz na myśli programy informacyjne), to Ci napiszę, że ich nie mam z tego powodu, że wolę oglądać tę TV, która relacjonuje fakty, a nie je sama tworzy, kreując wirtualną rzeczywistość.

Pod adresem, np.:

https://dziennikzachodni.pl/abonament-rtv-2019-oplaty-obowiazkowe-nie-dla-wszystkich-sprawdzcie-kto-nie-musi-placic-abonamentu-rtv/ar/13215989

znajdziesz, Jolu, taką wyliczankę:

Od płacenia abonamentu RTV są zwolnione osoby:
  • mające ukończone 75 lat
  • posiadające I grupę inwalidzką
  • pobierające świadczenie pielęgnacyjne lub rentę socjalną
  • kombatanci będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi
  • pozbawione pracy
  • mające prawo do zasiłku przedemerytalnego
  • spełniające kryterium dochodowe (dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza 754 zł)
  • mające skończone 60 lat, posiadające prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięczne 50% przeciętnego wynagrodzenia z ubiegłego roku 
Jeśli myślałaś o punkcie pierwszym, to wybaczam Ci dodanie kilku lat - dla mnie wiek nie jest problemem. Na pozostałe punkty się nie załapuję.

Po drugie wynika z po pierwszego. Domyślam się, że sama abonamentu nie płacisz, a że także nie załapujesz się na żaden z punktów wyliczanki muszę niestety spełnić swój obywatelski obowiązek. Jolu - szykuj pasiak!


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Dunolka - 07.11.2019

(07.11.2019, 15:27:56)Edward napisał(a):
  • mające skończone 60 lat, posiadające prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięczne 50% przeciętnego wynagrodzenia z ubiegłego roku 

Jak z was takie krezusy, to zwracam honor.

Cytat:    Domyślam się, że sama abonamentu nie płacisz, a że nie załapujesz się na żaden z punktów wyliczanki muszę spełnić swój obywatelski obowiązek. Jolu - szykuj pasiak! 

Napisałam  - "od dawna".
Kiedyś nie było kryterium dochodowego, a emerytura wystarczyła tzw. wcześniejsza,  a że praw raz nabytych się nie odbiera, zatem faktycznie nie płacę.
I nie mam najmniejszych wyrzutów sumienia, bo nie oglądam. Niczego. Zero.
Kiedyś czasem słuchałam Dwójki, ale od kiedy zlikwidowano Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego (wrrrrr),
radio również powędrowało na śmietnik (historii).
Po co w domu telewizor i radio, skoro jest komputer?

A jeśli mnie zamkną, trudno, będę więźniem sumienia. Blush


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Edward - 07.11.2019

Na podstawie art. 20 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. Dz. U. z 2018 r. poz. 1270 i 2245 oraz z 2019 r. poz. 39) ogłasza się, że przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej w 2018 r. wyniosło 4585,03 zł.

No więc 50% z tej kwoty daje 2292,515 zł - oczywiście brutto. Na tzw. rękę trafia ok. 2/3 tej kwoty, czyli 1529,11 zł. Nie jestem przekonany, czy krezusem jest ktoś, komu listonosz przynosi 1530 zł, a abonament płacić musi!

Jeśli Cię zamkną, to nie będziesz więźniem sumienia, ale bez sumienia! Bo trzeba go nie mieć, by nie wspierać TVP!


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Dunolka - 07.11.2019

(07.11.2019, 16:15:03)Edward napisał(a): Jeśli Cię zamkną, to nie będziesz więźniem sumienia, ale bez sumienia! Bo trzeba go nie mieć, by nie wspierać TVP!

Zarówno orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego jak i Katechizm KK pozwalają mi kierować się w życiu
własnym sumieniem.
A moje sumienie nie pozwala mi na przykład na wspieranie swoim groszem kultury disco polo.

Sprawa zwolnienia z abonamentu TV została załatwiona lege artis, na poczcie, i  forever.

A jeśli by mnie jednak zamknęli, to jakieś uprawnienia kombatanckie nabędę, no nie?

Tak czy owak, przepisuje się TV na osobę z ową niedużą emeryturą, i ogląda się
TVP za darmo.
Owe disco polo i tak wspierasz ze swoich podatków.


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - fsmutas - 07.11.2019

(07.11.2019, 14:51:16)Edward napisał(a): (...)
W dniu dzisiejszym otrzymałem od Państwa Upomnienie nr UP Z/ 400650/0501/2019, w którym na podstawie artykułu ….. ustawy z dnia ……. o postępowaniu egzekucyjnym itd. …….     wzywają mnie Państwo do zapłaty zaległego abonamentu za miesiące wrzesień, październik i listopad 2018 roku.
(...)
Zignoruję to wezwanie z tego prostego powodu, że w dniu 24.01.2018 dokonałem przelewu na Państwa konto kwoty 245,15 zł, co oznacza opłacenie abonamentu za cały 2018 rok. Jako dowód dołączam bankowe Potwierdzenie wykonania przelewu.
(...)

Może być tak, że "racja" jest po obu stronach...
Ty masz dowód wykonania przelewu za cały rok z góry - czyli czujesz się "lege artis" w tej kwestii.
A co, jeżeli kiedyś w przeszłości zdarzyło Ci się zapomnieć zapłacić jakiś pojedynczy abonament miesięczny... w takim przypadku Twoja wpłata rocznego abonamentu będzie traktowana jako spłata wcześniejszych zaległości, a pozostała kwota z rocznej opłaty będzie traktowana jako opłata kolejnych miesięcy - ale już bez zniżki za opłacenie rocznego abonamentu "z góry".


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Edward - 07.11.2019

Gdyby Cię, Jolu, jednak zamknęli, to jestem przekonany, że każdy dzień w pasiaku zaczynałabyś i kończyła śpiewając tę piosenkę: 

https://www.youtube.com/watch?v=jO3DvsPzMww

mruganie, puszczanie oczka mruganie, puszczanie oczka mruganie, puszczanie oczka





(07.11.2019, 20:41:30)fsmutas napisał(a):
(07.11.2019, 14:51:16)Edward napisał(a): (...)
W dniu dzisiejszym otrzymałem od Państwa Upomnienie nr UP Z/ 400650/0501/2019, w którym na podstawie artykułu ….. ustawy z dnia ……. o postępowaniu egzekucyjnym itd. …….     wzywają mnie Państwo do zapłaty zaległego abonamentu za miesiące wrzesień, październik i listopad 2018 roku.
(...)
Zignoruję to wezwanie z tego prostego powodu, że w dniu 24.01.2018 dokonałem przelewu na Państwa konto kwoty 245,15 zł, co oznacza opłacenie abonamentu za cały 2018 rok. Jako dowód dołączam bankowe Potwierdzenie wykonania przelewu.
(...)

Może być tak, że "racja" jest po obu stronach...
Ty masz dowód wykonania przelewu za cały rok z góry - czyli czujesz się "lege artis" w tej kwestii.
A co, jeżeli kiedyś w przeszłości zdarzyło Ci się zapomnieć zapłacić jakiś pojedynczy abonament miesięczny... w takim przypadku Twoja wpłata rocznego abonamentu będzie traktowana jako spłata wcześniejszych zaległości, a pozostała kwota z rocznej opłaty będzie traktowana jako opłata kolejnych miesięcy - ale już bez zniżki za opłacenie rocznego abonamentu "z góry".
Leszku,
w moim przypadku taka sytuacja nie ma miejsca - abonament płacę od zawsze. A poza tym wyraźnie napisali, że chodzi im o trzy konkretne miesiące 2018. No jak wytłumaczyć fakt, że roczna wpłata została zaksięgowana dla miesięcy 1-8 i 12, a nie pojawiła się dla 9-11? Bałagan mają i tyle!


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - fsmutas - 07.11.2019

(07.11.2019, 20:46:51)Edward napisał(a): Leszku,
w moim przypadku taka sytuacja nie ma miejsca - abonament płacę od zawsze. A poza tym wyraźnie napisali, że chodzi im o trzy konkretne miesiące 2018. No jak wytłumaczyć fakt, że roczna wpłata została zaksięgowana dla miesięcy 1-8 i 12, a nie pojawiła się dla 9-11? Bałagan mają i tyle!

Trudno się z Tobą nie zgodzić - wszystko wskazuje na "ichni" bałagan, a bardziej "wybryk" systemu księgującego, bo raczej wątpię aby była tu wina "czynnika ludzkiego".
Znając życie, to Twoje kłopoty wcale nie muszą się skończyć po Twoim wyjaśnieniu.
Parę razy zdarzyło mi się wyjaśniać nieprawidłowo naliczane opłaty.
Za każdym razem - obojętnie jaka to była instytucja - oczekiwano ode mnie zapłaty wymaganej należności i dopiero po tym uwzględniano (lub nie) moje reklamacje.


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Edward - 09.11.2019

W sadzie, którym się opiekuję i w jego okolicach od zawsze żyją jeże - pamiętam je od najwcześniejszego dzieciństwa.

Kiedyś łatwo można je było spotkać nawet w dzień, dzisiaj już tak dobrze nie jest. Coraz więcej jest chemii i coraz mniej dzikiej przyrody, więc populacja tych sympatycznych słodziaków też jest dużo mniejsza. Są jednak, a zimy zawsze spędzają we wspomnianym sadzie, zaledwie 18 km od wrocławskiego Rynku.

Wczoraj przekazałem im lokal, w którym, jak sądzę, bezpiecznie przetrwają tę najtrudniejszą porę roku (pięć fotek).

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10217677911597484&set=pcb.10217677922677761&type=3&theater

Pozdrawiam serdecznie
Edward


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - fsmutas - 10.11.2019

Co się narobiłeś, to Twoje Edwardzie - z mojej strony pełny podziw. (ten kciuk do góry miał być tutaj)
Pytaniem pozostaje, czy "Twoje jeże" będą chciały się przeprowadzić, do tej "wielkiej płyty" Confused


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Edward - 10.11.2019

To nie jest wielka płyta, to wygodny apartamentowiec, Leszku.
A czy będą chciały? Pamięcią sięgam 2/3 wieku wstecz i zawsze chciały.
Kilka lat temu zagospodarowywalem dziką  stratę gałęzi. Gdy dotarłem do ziemi zobaczyłem dwa słodziak tak mocno śpiąca, że w ogóle się nie obudziły. Przykryłam je ponownie i zostawiłem na miesiąc. Na początku kwietnia już ich nie było.


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Edward - 11.11.2019

Dzisiaj 11 listopada - wielkie święto i w pełni uzasadniony podniosły nastrój . A jednak przy tej okazji, za sprawą siedmioletniego wnuka, pośmialiśmy się trochę.

Nasze wnuki, ale myślę, że także wszystkie dzieci w ich wieku, są wyedukowane patriotycznie. W przedszkolach publicznych i prywatnych nauczono ich hymnu i lubią go śpiewać.

Dzisiaj wspomniany siedmiolatek zapytał żonę, czy Dąbrowski z hymnu był jej dziadkiem (żona ma podwójne nazwisko, a to z hymnu jest jego pierwszym członem).