RAK PROSTATY POMOC - Forum
Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Wersja do druku

+- RAK PROSTATY POMOC - Forum (https://rakprostatypomoc.pl)
+-- Dział: Metody wspomagania w leczeniu Raka Prostaty – Walka z bólem (https://rakprostatypomoc.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Choroby towarzyszące/współistniejące (https://rakprostatypomoc.pl/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Wątek: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. (/showthread.php?tid=72)



RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Edward - 17.09.2018

Dzisiaj, 17 września 2018, jest dzień premiery "Nadii". Niżej zamieszczam link do pierwszej recenzji tej powieści:

http://myslirzezbioneslowem.blogspot.com/2018/09/kresowa-opowiescnadia-iii-tom-edward.html

Pozdrawiam serdecznie


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Armands - 17.09.2018

Jak znajdziesz te Panie to koniecznie daj znać zadowolenie, uśmiech

Gratuluję PREMIERY... i POWODZENIA w sprzedaży i rankingach.

Pozdrawiam
A.


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Dunolka - 17.09.2018

(17.09.2018, 06:25:46)Edward napisał(a): Tylko jak je odnaleźć? Pomożecie?
===

Zacząłeś pięknie i obiecująco  - o miłości. Heart
Mógł być sukces.
A skończyłeś jak zwykle  - o literaturze. Zły 
No, nie wiem...
(Pamiętasz, co mówił klasyk na temat kończenia?)


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Edward - 17.09.2018

(17.09.2018, 16:03:11)Armands napisał(a): Jak znajdziesz te Panie to koniecznie daj znać zadowolenie, uśmiech

Gratuluję PREMIERY... i POWODZENIA w sprzedaży i rankingach.

Pozdrawiam
A.

Dzięki, Jarku!
Jeśli dziewczyny się znajdą, to na pewno się tą wiadomością z Wami podzielę zadowolenie, uśmiech

(17.09.2018, 16:18:45)Dunolka napisał(a):
(17.09.2018, 06:25:46)Edward napisał(a): Tylko jak je odnaleźć? Pomożecie?
===

Zacząłeś pięknie i obiecująco  - o miłości. Heart
Mógł być sukces.
A skończyłeś jak zwykle  - o literaturze. Zły 
No, nie wiem...
(Pamiętasz, co mówił klasyk na temat kończenia?)

Jolu,

dawno, dawno temu przeczytałem tekst Jerzego Waldorfa "Gwałt w filharmonii". Tekst był tak nudny (o finansowych problemach filharmonii w ogóle), że w połowie chciałem przerwać czytanie, no ale tytuł ... Na koniec JW stwierdził, że żadnego gwałtu nie było, a gdyby nie tytuł, to prawdopodobnie jego tekstu nikt by nie przeczytał. To odnośnie początku i miłości.

Co do wypowiedzi klasyka, to ja dopiero chcę zacząć, dlatego mój apel o pomoc mruganie, puszczanie oczka


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Dunolka - 22.09.2018

I jak tam wyniki wyszukiwania, Edku?
Chodzą plotki, że jakoweś dziewczyny mają się pojawić w Michelinie, ale nie ma pewności, czy to dokładnie te. Confused

Swoją drogą, jak to się czasy ( i my w nich) zmieniają!
Kiedyś chłopak podrywał na wiersze, gdy tymczasem chodziło o seks, teraz podrywa na seks, gdy  chodzi o literaturę...


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Edward - 23.09.2018

Wyniki wyszukiwania na razie żadne smutny . Mój apel udostępniło 11 osób, ale nic to nie dało. Nadziei jednak nie tracę, chociaż wiem, że to jest szukanie przysłowiowej igły w stogu siana.

Co do dziewczyn w Michelinie, to one będą, nie jakoweś jednak, ale całkiem konkretne i dobrze mi znane: 
dwie Beatki, Ania, Irenka, Lidka, Jola i Danusia.

Jeśli o Michelin chodzi, to ostatnio byłem całkiem blisko tego miejsca. W ogóle, to rozjeździliśmy się po Polsce niczym kandydaci do wyborów samorządowych:
6-7 września - Warszawa (poradnia transplantacyjna), samochód
13 września - Bielsko Biała (wieczór autorski), samochód
14 września - Kraków (zwiedzanie, bo blisko BB), samochód
18-20 września - Gdańsk (prezent od dzieci), samolot
I właśnie z pokładu samolotu widzieliśmy Wisłę, która towarzyszyła nam przez kilkanaście początkowych minut lotu, by w końcu oddalić się na stałe. Nim to jednak zrobiła mogliśmy zobaczyć tamę, a za nią 2-3 razy szerszą rzekę. Jestem przekonany, że był to Włocławek!

Piszesz, Jolu, tak:
"Kiedyś chłopak podrywał na wiersze, gdy tymczasem chodziło o seks, teraz podrywa na seks, gdy  chodzi o literaturę... "
Gdybym Ci przyznał rację, to nic twórczego z naszej dyskusji by nie wynikło. Pozwól więc, że dokonam niewielkiej kosmetyki Twojej wypowiedzi:
"Kiedyś chłopak podrywał na wiersze, gdy tymczasem chodziło o seks, teraz podrywa na seks, gdy chodzi o seks ... " mruganie, puszczanie oczka


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Dunolka - 23.09.2018

(23.09.2018, 05:49:59)Edward napisał(a): Co do dziewczyn w Michelinie, to one będą, nie jakoweś jednak, ale całkiem konkretne i dobrze mi znane:
 No tak, i wszystkie już bez cnoty, tzn. czytały twoją powieść. smutny


Cytat:    Wyniki wyszukiwania na razie żadne  



No to teraz całkiem poważnie radzę ci wejść na forum Emama na gazeta.pl, i tam umieścić swój apel, dokładnie pod wybranym przez ciebie tytułem.
Bardzo aktywne forum, bywają tam dziewczyny (35-55) wykształcone, z wielkich miast, czyli jest spore prawdopodobieństwo, że znajdziesz swoje wybranki.
A jak nie, to znajdziesz inne.
Tylko niektóre tamtejsze dziewczyny (35-55) miewają ostry język, więc przygotuj się, że od niektórych możesz oberwać.
Niestety, taką mamy młodzież (35-55), za grosz szacunku dla siwego włosa..


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Edward - 23.09.2018

(23.09.2018, 10:58:26)Dunolka napisał(a):
(23.09.2018, 05:49:59)Edward napisał(a): Co do dziewczyn w Michelinie, to one będą, nie jakoweś jednak, ale całkiem konkretne i dobrze mi znane:
 No tak, i wszystkie już bez cnoty, tzn. czytały twoją powieść. smutny

Bez cnoty, to będą dopiero po przeczytaniu Nadii!!! mruganie, puszczanie oczka


Cytat:    Wyniki wyszukiwania na razie żadne  

No to teraz całkiem poważnie radzę ci wejść na forum Emama na gazeta.pl, i tam umieścić swój apel, dokładnie pod wybranym przez ciebie tytułem.
Bardzo aktywne forum, bywają tam dziewczyny (35-55) wykształcone, z wielkich miast, czyli jest spore prawdopodobieństwo, że znajdziesz swoje wybranki.
A jak nie, to znajdziesz inne.
Tylko niektóre  tamtejsze dziewczyny (35-55) miewają ostry język, więc przygotuj się, że od niektórych możesz oberwać.
Niestety, taką mamy młodzież (35-55), za grosz szacunku dla siwego włosa..

Ale mnie interesują tylko te od 700 litrów wody! Myślisz, że mało mam problemów, aby szukać nowych? O forum Emma nie słyszałem, ale może tam zajrzę. Dzięki za namiary.


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Armands - 24.09.2018

Edward, jak z Nadią? Masz już jakieś wyniki?

Pozdrawiam
Armands


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Edward - 24.09.2018

Jarku,
o jakie wyniki pytasz?

Nadia jest już w sprzedaży. Sam kupiłem w wydawnictwie 80 egzemplarzy, z tego 50 rozdałem, a 10 sprzedałem. Za mną spotkanie w Bielsku Białej, a w najbliższy piątek jadę na wieczór autorski do Oławy.

Jeśli pytasz o wyniki poszukiwania Warszawianek, to na razie cisza, a na forum podpowiedziane przez Jolę jeszcze nie zajrzałem.

Pobolewa mnie kręgosłup, bo dzisiaj przez cztery godziny zbierałem włoskie orzechy. Uzbierałem cztery pełne wiadra, a i tak jest to tylko 25% tego, co leży pod dwoma okazałymi drzewami. Najgorsze jest to, że niespecjalnie widać, żeby z drzew coś ubyło! Tegoroczna klęska urodzaju jest przygnębiająca smutny
 
Pozdrawiam


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Edward - 25.09.2018

Wczorajszy wieczór i dzisiejszy poranek podniosły mi ciśnienie. Otrzymałem mianowicie dwa maile od różnych, nieznanych mi osób, z prośbą o zapłacenie załączonej faktury. Faktury mają różne numery, ale że są skompresowane (RAR), to ich nie rozpakowywałem bojąc się wirusów. Odpisałem nadawcom (mężczyzna i kobieta), że nie wiem o co chodzi i proszę o konkrety, bo plików RAR nie rozpakuję. Czekam na odpowiedzi i się zastanawiam, o co może chodzić?
Kupuję książki i akcesoria samochodowe przez Internet. Zawsze robię to z duszą na ramieniu, bo muszę podać pełne numery karty płatniczej, adres itp. Niby wszystko ma być bezpieczne, ale kto to wie, czy jest?
---
UFF! Ciśnienie trochę niższe.
Poszedłem tropem adresu nadawcy maila (imię.nazwisko@firma.pl) i zatelefonowałem do sekretariatu firmy z domeny. Powiedziano mi, że wczoraj mieli awarię systemu komputerowego w efekcie której rozsyłane są maile z plikiem RAR do zupełnie przypadkowych osób. Prosili o skasowanie wiadomości i w żadnym przypadku nie rozpakowywanie pliku.
Boję się, że takie awarie (ataki hakerskie?) mogą doprowadzić nie tylko do zawału, ale wręcz do III wojny światowej!

Teraz spróbuję odnaleźć panią od faktury z RAR.
---
Ta sama historia: włamanie do serwera.

Jasna cholera! Jasna cholera!
Niech coś go trafi, tego hakera
Głupio mieć zawał z powodu serwera!


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Edward - 25.09.2018

Dopiero dzień się zaczął, a tu kolejna przykra niespodzianka.  Kurier DHL za przesyłkę z zapomnianymi w Gdańsku okularami pobrał 47,15 zł. Praktycznie 50 zł, bo on nie miał wydać, a ja nie miałem tej sumy. Napisałem do DHL prośbę o wyjaśnienie tak wysokiej kwoty, bo wg ich cennika nadanie przesyłki do 1 kg kosztuje 16,90 zł


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Armands - 25.09.2018

Już wczoraj widziałem problemy z niektórymi stronami umieszczonymi na domenie home.pl.
Dziś się wyjaśniło, że to był atak DDoS.
http://technologia.dziennik.pl/internet/artykuly/581758,home-pl-internet-awaria.html

Jak widać, sieć nie jest i nie będzie w pełni bezpieczna... i z tym trzeba się pogodzić... niestety.

Edwardzie, chodziło mi o wyniki sprzedaży książki, ale jak widzę 80 sztuk poszło na pniu mruganie, puszczanie oczka
Na dobry początek... czego Ci życzę Big Grin

Pozdrawiam
Armands


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Edward - 25.09.2018

Na pniu, to rozdałem 50 egzemplarzy, a sprzedałem 10. Ale to dopiero początek.


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Dunolka - 25.09.2018

Edku, nie otwieraj żadnych plików od nieznanych nadawców!
Skasować, nie stresować się.

Kiedyś któreś z nas nieopatrznie otworzyło taką fakturę, no i mieliśmy kłopoty  - wirus.

Cytat: Na pniu, to rozdałem 50 egzemplarzy, a sprzedałem 10   


A to kolega nie wie, czym się kończy epoka rozdawnictwa?
Podpowiem  - katastrofą  gospodarczą. mruganie, puszczanie oczka
W dodatku kolega szuka kolejnych dwóch beneficjentek programu powieść +.


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Edward - 26.09.2018

(25.09.2018, 21:53:55)Dunolka napisał(a): Edku, nie otwieraj żadnych plików od nieznanych nadawców!
Skasować, nie stresować się.

Kiedyś któreś z nas nieopatrznie otworzyło taką fakturę, no i mieliśmy kłopoty  - wirus.

TAK TEŻ ZROBIŁEM, CHOCIAŻ STRES Z POWODU TYCH FAKTUR BYŁ.

Cytat: Na pniu, to rozdałem 50 egzemplarzy, a sprzedałem 10   


A to kolega nie wie, czym się kończy epoka rozdawnictwa?
Podpowiem  - katastrofą  gospodarczą. mruganie, puszczanie oczka
W dodatku kolega szuka kolejnych dwóch beneficjentek programu powieść +.

JOLU, MASZ RACJĘ - TO JEST MÓJ PROGRAM "POWIEŚĆ+", KTÓRY NADAL BĘDZIE REALIZOWANY. JEGO BENEFICJENCI, TO WIĘCEJ NIŻ WYBORCZY ELEKTORAT ZAPEWNIAJĄCY POPARCIE (40%)+. TO GŁÓWNIE LEKARZE, KTÓRYM ZAWDZIĘCZAM ŻYCIE, ALE TEŻ OSOBY SPRZYJAJĄCE MI W RÓŻNY SPOSÓB.
MOŻE SKOŃCZY TO SIĘ DLA MNIE KATASTROFĄ GOSPODARCZĄ, ALE WDZIĘCZNOŚĆ MUSI BYĆ DROŻSZA OD PIENIĘDZY.
CO DO POSZUKIWANYCH BENEFICJENTEK PROGRAMU "POWIEŚĆ+", TO MARNE MAM SZANSE ABY JE ZNALEŹĆ. GDYBY NAWET, TO NIE BĘDZIE TO FAKT, KTÓRY W ISTOTNY SPOSÓB PRZYCZYNI SIĘ DO MOJEGO  EWENTUALNEGO BANKRUCTWA. 

Poniższy tekst opublikowałem przed chwilą na Facebook'u. Jeśli narusza on Regulamin naszego forum, to proszę go usunąć.
Edward

===
Wczoraj Messenger przysłał mi wiadomość, którą cytuję w oryginale:

„Witam serdecznie i od razu przepraszam że piszę ale nie mam innej opcji Kaska jest chora lat 20 i potrzebują pieniędzy na jej dalsze leczenie Jest dorosła i za wszystko trzeba płacić...Taką mam prośbę zbliżają się Pana Urodziny i może mógłby Pan zorganizować zbiórkę na facebok wystarczy z listy wybrać Fundacje Dzieciom ,,zdążyć z pomocą" i w Jaka jest nazwa tej zbiórki pieniędzy?podać 22063 Błażowska Katarzyna to wówczas po zakończeniu zbiorki facebok przeleje na fundacje i ona zaksięguje Kasi na subkoncie i będziemiy mieli na kolejny turnus rehabilitacyjny. Pozdrawiam z Nadzieją mama Kasi Maria Błażowska”

Odpisałem pani Marii tak:

„Pani Mario,
rozumiem Pani trudną sytuację i ból z powodu niepełnosprawności Kasi. Jak ogromny to problem moralny i finansowy pokazał protest osób niepełnosprawnych i ich rodziców w Sejmie. Chcę Pani pomóc, ale nie drogą, którą Pani wybrała.

Przytoczę na Facebook’u Pani tekst do mnie (z Messengera). Napiszę, że gdybym spełnił Pani prośbę, to dla każdej osoby, która spotkałaby się z moją zbiórką pieniędzy sytuacja wydałaby się dziwna i oczywiście podejrzana. Dziwna, bo niby dlaczego obca osoba angażuje się w pomoc dla niepełnosprawnego, już dwudziestoletniego, człowieka? Podejrzana, bo już wiele było akcji, z bardzo wiarygodnymi organizatorami, którzy okazali się być naciągaczami.
Podam dane do wpłaty:

Kasia Błażowska
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
22063 Błażowska Katarzyna darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Zaapeluję o pomoc dla Kasi, udostępnię znajomym i ich poproszę o dalsze udostępnianie. Ta akcja będzie miała o wiele szerszy krąg odbiorców i przede wszystkim nie będzie podejrzana.
Czy akceptuje Pani tę drogę?”


Pani Maria mój pomysł zaakceptowała, a ja tym postem go spełniam. Udostępniajcie ten wpis. Każda rodzina borykająca się z problemami niepełnosprawności dziecka wymaga różnorodnego wsparcia, szczególnie finansowego, a państwo nie jest w stanie go zapewnić. Może nam uda się pani Marii i jej córce Kasi chociaż trochę pomóc?

Mój apel uwiarygadnia ten link:
http://dzieciom.pl/podopieczni/22063
===


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Edward - 27.09.2018

(25.09.2018, 10:39:18)Armands napisał(a): Edwardzie, chodziło mi o wyniki sprzedaży książki, ale jak widzę 80 sztuk poszło na pniu mruganie, puszczanie oczka
Na dobry początek... czego Ci życzę Big Grin

Moja przygoda z "Nadią", to na razie rozdawnictwo i niewielka sprzedaż (10 egz.). Wydawnictwo jednak sprzedaje i to w niespodziewanych dla mnie wielkościach. Wiąże mnie umowa, więc mogę jedynie powiedzieć, że po dwóch tygodniach od premiery sprzedano tyle egzemplarzy "Nadii", ile "Michała" w ciągu 2,5 miesiąca zadowolenie, uśmiech . Blisko 70 spotkań z czytelnikami i wywiadów sprawiło, że "Kresowa opowieść" jest rozpoznawalna na rynku księgarskim i ta sprzedaż prawdopodobnie bierze się stąd.


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Edward - 28.09.2018

A jeśli ktoś z Was mieszka w Oławie lub blisko tego miasta, to zapraszam. Już dzisiaj, 28 września.
https://www.facebook.com/edward.lysiak/posts/10214655688843804?notif_id=1538077702339882&notif_t=feedback_reaction_generic

Edward


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Armands - 28.09.2018

(27.09.2018, 23:14:14)Edward napisał(a):
(25.09.2018, 10:39:18)Armands napisał(a): Edwardzie, chodziło mi o wyniki sprzedaży książki, ale jak widzę 80 sztuk poszło na pniu mruganie, puszczanie oczka
Na dobry początek... czego Ci życzę Big Grin

Moja przygoda z "Nadią", to na razie rozdawnictwo i niewielka sprzedaż (10 egz.). Wydawnictwo jednak sprzedaje i to w niespodziewanych dla mnie wielkościach. Wiąże mnie umowa, więc mogę jedynie powiedzieć, że po dwóch tygodniach od premiery sprzedano tyle egzemplarzy "Nadii", ile "Michała" w ciągu 2,5 miesiąca zadowolenie, uśmiech . Blisko 70 spotkań z czytelnikami i wywiadów sprawiło, że "Kresowa opowieść" jest rozpoznawalna na rynku księgarskim i ta sprzedaż prawdopodobnie bierze się stąd.

Kto smaruje, ten jedzie... kto zasadził dobre ziarno, teraz zbiera plon... itd.

Zrobiłeś coś, o czym jeszcze nie tak dawno nawet nie pomyślałeś. 
Jednak trzeba być optymistą i z Nad(z)i(ej)ą patrzeć w przyszłość.

Pozdrawiam
Armands


RE: Wątek Edwarda - przeszczep wątroby. - Edward - 30.09.2018

Jarku,

patrzę z nadzieją w przyszłość! Mam pomysł na IV tom, pracuję nad jego fabułą, i wydaje mi się, że może być ciekawa. To, co wiem na pewno, to to, że czwarty tom, jeśli powstanie, będzie zdecydowanie ostatnim.

A "Nadia", jeśli po nią sięgniecie, na pewno Was zaskoczy zupełnie innym stylem niż "Michał" i "Julia". Ryzykownym, ale chcę nim dotrzeć do tych czytelników, którzy nie lubią trudnej literatury, a o Wołyniu wiedzą tylko tyle, że "coś się tam stało".

A w Oławie było OK, nawet bardzo. Spotkanie trwało 2,5 godziny, sprzedałem 4M+4J+11N i mam z tego 140 zł na plusie.

Miłej niedzieli