RAK PROSTATY POMOC - Forum
Latarnik21: karuzela czeka.... - Wersja do druku

+- RAK PROSTATY POMOC - Forum (https://rakprostatypomoc.pl)
+-- Dział: Rak Prostaty – i co dalej? (https://rakprostatypomoc.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Przed i po diagnozie - Przebieg i efekty leczenia (https://rakprostatypomoc.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Latarnik21: karuzela czeka.... (/showthread.php?tid=250)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: Latarnik21: karuzela czeka.... - latarnik - 01.10.2021

Potwornie zmęczeni zawodowymi obowiązkami, całą zawieruchą związaną z moją radioterapią i może coraz większą ogólną słabością - udajemy się na urlop.
Po raz pierwszy nie w miesiące wakacyjne a dopiero w październiku. Ustka jesienną porą! Dalsze przyjmowanie bicalutamidu, jak co roku, będzie kontynuowane w osłonie jodu, sosnowych lasów i z widokiem na bezkres Bałtyku   zadowolenie, uśmiech Cool
Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich, szczególnie tych, którzy są aktualnie w wirze wzmożonej walki ze wspólnym wrogiem! Trzymajcie się!
p.


RE: Latarnik21: karuzela czeka.... - Niki - 01.10.2021

Morze jesienią jest też piękne.Prognozy wyglądają nieźle.Życzymy dobrego wypoczynku i wyciszenia wśród morskich fal.Nabierajcie sił i wszystkie problemy zostawcie w odmęcie fal i w spa.Pozdrawiamy Lidka i Mariusz


RE: Latarnik21: karuzela czeka.... - Armands - 01.10.2021

Znowu Ustka? mruganie, puszczanie oczka
Wypoczywajcie... udanego pobytu!

Pozdrawiam
Armands


RE: Latarnik21: karuzela czeka.... - latarnik - 25.10.2021

27.08.2021 - PSA:  0,902 ng/ml

30.08 - 03.09.2021 - RT stereotaktyczna

22.10.2021  /po 7 tyg. od zakończenia/   - PSA:  < 0,006 ng/ml

zadowolenie, uśmiech zadowolenie, uśmiech zadowolenie, uśmiech


RE: Latarnik21: karuzela czeka.... - Armands - 25.10.2021

(25.10.2021, 14:31:34)latarnik napisał(a): 27.08.2021 - PSA:  0,902 ng/ml

30.08 - 03.09.2021 - RT stereotaktyczna

22.10.2021  /po 7 tyg. od zakończenia/   - PSA:  < 0,006 ng/ml

zadowolenie, uśmiech zadowolenie, uśmiech zadowolenie, uśmiech

Paweł, to pięknie wygląda... i nie tylko wygląda zadowolenie, uśmiech
Gratulacje!

Pozdrawiam
Armands


RE: Latarnik21: karuzela czeka.... - Dunolka - 25.10.2021

Paweł już czuje się wycałowany!!!
Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin


RE: Latarnik21: karuzela czeka.... - Jędrek - 25.10.2021

(25.10.2021, 14:31:34)latarnik napisał(a): 27.08.2021 - PSA:  0,902 ng/ml

30.08 - 03.09.2021 - RT stereotaktyczna

22.10.2021  /po 7 tyg. od zakończenia/   - PSA:  < 0,006 ng/ml

zadowolenie, uśmiech zadowolenie, uśmiech zadowolenie, uśmiech

Trafiony zatopiony
Brawo

Jędrek


RE: Latarnik21: karuzela czeka.... - Edward - 25.10.2021

I niech już tak zostanie na zawsze!
Gratuluję! zadowolenie, uśmiech


RE: Latarnik21: karuzela czeka.... - Niki - 26.10.2021

Paweł takie wiadomości uskrzydlają.Cieszymy się bardzo.Tak trzymaj.Pozdrawiamy L I M.


RE: Latarnik21: karuzela czeka.... - AParsley - 27.10.2021

Bardzo fajnie
Pozdrawiam AParsley


RE: Latarnik21: karuzela czeka.... - latarnik - 31.10.2021

Przeogromne dzięki za tak ciepłe słowa......,
I oby prorocze były....!  mruganie, puszczanie oczka
W połowie grudnia kolejne oznaczenie poziomu markera i konsultacja....
Jeżeli nic się nie zmieni zapewne zapadną decyzje jak działamy dalej.....
Jeszcze raz dzięki!


RE: Latarnik21: karuzela czeka.... - dago - 02.11.2021

Pawle - bardzo budujące wiadomości . Cieszymy się razem z Wami !
Tak trzymaj!
Serdecznie Was pozdrawiamy zadowolenie, uśmiech


RE: Latarnik21: karuzela czeka.... - latarnik - 01.12.2021

Dzisiejszy dzień to min. kontrolna wizyta w Centrum Onkologii. Spotkanie z radioterapeutą i podsumowanie rezultatów zastosowanej terapii.
Oczywiście konsultacja została poprzedzona oznaczeniem poziomu PSA.   Wynik  < 0,006. /inny LAB/  zadowolenie, uśmiech zadowolenie, uśmiech zadowolenie, uśmiech
Myślę, że zamierzony cel został osiągnięty bez użycia skalpela, jakiegokolwiek bólu i cierpienia... W tym miejscu polecam chwilę zastanowienia zwolennikom operacyjnego usuwania zajętych węzłów! Oczywiście w życiu, tym bardziej poważnie chorego, nic nie jest pewne..., nic nie jest stałe...., ale zawsze trzeba być dobrej myśli i cieszyć się chwilą...! 
Za dwa tygodnie spotkanie z prowadzącym specjalistą i mam nadzieję na zmniejszenie dawkowania przyjmowanego bica.... Ale to za dwa tygodnie, kolejne oznaczenie poziomu PSA również.... A póki co dobry nastrój i uśmiech na twarzy!  mruganie, puszczanie oczka  Wszystkich serdecznie pozdrawiam. p


RE: Latarnik21: karuzela czeka.... - Armands - 01.12.2021

Paweł gratulujemy i życzymy, aby ten wynik był już tobie na stałe przypisany.
Pozdrawiamy

E i J


RE: Latarnik21: karuzela czeka.... - latarnik - 02.12.2021

Jarku nie dziękuję za takie życzenia...
I absolutnie nie mam nic przeciwko aby się spełniły...!  mruganie, puszczanie oczka
Pozdrawiam.


RE: Latarnik21: karuzela czeka.... - Jędrek - 02.12.2021

Paweł dobra skuteczna droga.
Cieszy nas i tak niech pozostanie.
J i B


RE: Latarnik21: karuzela czeka.... - latarnik - 13.12.2021

Dziś, już trzeci raz po zakończonej stereotaksji oznaczyłem PSA. Tak jak poprzednio wynik < 0,006  zadowolenie, uśmiech Super!
Wobec powyższego wraz z prowadzącym lekarzem zdecydowaliśmy o redukcji dawki bica do 100mg. Zastanawialiśmy się nad bardziej radykalną obniżką ale ostatecznie wybrana opcja to redukcja o 1/3. Za trzy miesiące kolejna wizyta, wcześniej oznaczenie PSA i jeżeli nic się nie zmieni to obniżymy dalej.... Bica biorę ponad 8 lat /bez przerw/ i chyba dlatego unikamy radykalnych posunięć....
Pozdrawiam. Latarnik  zadowolenie, uśmiech


RE: Latarnik21: karuzela czeka.... - AParsley - 14.12.2021

Paweł,
Sprawy idą w dobrym kierunku. Powodzenia
Pozdrawiamy E i A


RE: Latarnik21: karuzela czeka.... - latarnik - 16.12.2021

Dzięki Andrzejku, dzięki wszystkim!
Ja też uważam, że sprawy idą w dobrym kierunku...
Wygląda na to, że radioterapeuta to co do niego należało wykonał koncertowo!
Uświadomił mnie także jak ważne jest badanie obrazowe i jego opis.... Dlatego w tym miejscu apeluję do wszystkich mających skierowanie na PET-a...: nie szukajcie gdzie zrobią szybciej tylko gdzie zrobią lepiej i bardziej profesjonalnie go opiszą... Bo to jest baza do dalszego leczenia a przede wszystkim jego skuteczności...
A w rozmowie z lekarzem prowadzącym zadałem pytanie co oznacza mój poziom PSA w moim konkretnym przypadku? czy aby nie znaczy to, że komórki zmutowane osiadłe w naświetlanym węźle zostały skutecznie wyeliminowane ale mogą być jeszcze gdzie indziej komórki nowotworowe hormonozależne trzymane w ryzach przez bica...? Pewno mogą..., ale:
biorąc pod uwagę wcześniejszy stosunkowo szybki wzrost poziomu PSA pomimo dawki 150mg bica to wykonana stereotaksja i niedługo potem poziom nieoznaczalny upoważnia do stwierdzenia, że mamy do czynienia z nieskomplikowanym związkiem przyczynowo-skutkowym..... Wykonana stereotaksja przyniosła oczekiwany efekt! PSA nieoznaczalne, komórki nowotworowe zniszczone! Teraz pozostaje już tylko jedno zasadnicze pytanie: na jak długo? na krótko? przyzwoicie? na długo? a może też i na zawsze? I póki co należy być optymistą: trzymajmy się wersji: na zawsze! Pozdrawiam. p  zadowolenie, uśmiech
p.s. 
Jolu dzięki za wsparcie!


RE: Latarnik21: karuzela czeka.... - latarnik - 14.03.2022

Odebrałem dziś wyniki.....
PSA: <0,006
Bardzo się cieszę...!   zadowolenie, uśmiech