RAK PROSTATY POMOC - Forum

Pełna wersja: Naukowe nowości dotyczące walki z nowotworem.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ciekawy artykuł na temat genu odpowiedzialnego za tworzenie przerzutów.
Fragment całości:
Cytat:Wyobraź sobie, że możesz wyleczyć raka, celując w jeden maleńki gen. Wyobraź sobie, że ten sam gen występuje w każdym większym nowotworze, w tym w piersi, prostacie, płucach, wątrobie i okrężnicy. Wyobraź sobie, że gen nie jest niezbędny do zdrowej aktywności, więc możesz go zaatakować z niewielką liczbą negatywnych skutków ubocznych lub bez nich.

Biolog raka Yibin Kang spędził ponad 15 lat na badaniu mało znanego, ale śmiercionośnego genu zwanego MTDH lub metadheryną, który umożliwia raka na dwa ważne sposoby – i który może teraz wyłączyć, u myszy i w tkankach ludzkich, za pomocą ukierunkowanego eksperymentu leczenie, które będzie gotowe do badań na ludziach za kilka lat. Jego praca pojawia się w dwóch artykułach w dzisiejszym numerze Nature Cancer.

„Nie można znaleźć lepszego celu dla leku niż to: MTDH jest ważne dla większości głównych ludzkich nowotworów, nie ma znaczenia dla normalnych komórek i można go wyeliminować bez widocznych skutków ubocznych”, powiedział Kang, Warner-Lambert/Parke z Princeton. Davis Profesor Biologii Molekularnej i jeden z głównych badaczy Oddziału Princeton Instytutu Badań nad Rakiem im. Ludwiga.

„W dwóch artykułach, które dzisiaj publikujemy, identyfikujemy związek, pokazujemy, że jest skuteczny w walce z rakiem i pokazujemy, że jest bardzo, bardzo skuteczny w połączeniu z chemioterapią i immunoterapią” – powiedział Kang. „Chociaż przerzutowe nowotwory są przerażające, zastanawiając się, jak działają – ustalając ich zależność od pewnych kluczowych szlaków, takich jak MTDH – możemy je zaatakować i sprawić, że będą podatne na leczenie”.

Podaję link do wersji automatycznie przetłumaczonej na nasz język ojczysty
https://www-princeton-edu.translate.goog..._tr_pto=sc

A poniżej w oryginalnej wersji
https://www.princeton.edu/news/2021/11/2...ncer-types