RAK PROSTATY POMOC - Forum

Pełna wersja: Dzień teściowej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wszystkim mamom naszych żon i towarzyszek życia wszystkiego co zięć życzyć może.

Jędrek

cyt.
Dzień Teściowej – coroczne święto, obchodzone w Polsce 5 marca.

Święto zostało ustanowione w 80. latach XX wieku. Pierwszy raz Dzień Teściowej był obchodzony we Francji.
Powstało jako wyraz szacunku i wdzięczności synowej lub zięcia wobec teściowej (matka żony) lub świekry (w starop. matka męża) za jej obecność, zainteresowanie i pomoc w wychowaniu dzieci, utrzymaniu wspólnego gospodarstwa domowego, rozwiązywaniu problemów itp.
Początkowo święto miało charakter medialny, ale obecnie coraz częściej jest traktowane w Europie jako ważne święto rodzinne (ang. Mother-in-law Day).


[Obrazek: 54f81cf8daf80_p.jpg?1433551165]
http://www.gloswielkopolski.pl/styl-zyci...,22911213/

a tak na marginesie- teściowa to matka męża czy żony? , a świekra ?

http://sjp.pwn.pl/slowniki/%C5%9Bwiekra.html
 
Bez względu na wszystko - dla uroczych  teściowych - duża buźka mruganie, puszczanie oczka mruganie, puszczanie oczka mruganie, puszczanie oczka