RAK PROSTATY POMOC - Forum

Pełna wersja: Leki na Raka Gruczołu Krokowego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
ŚWIATEŁKO W TUNELU NA REFUNDACJĘ ENZALUTAMIDU ( XTANDI)

http://www.aotm.gov.pl/www/index.php?id=914
Witam : Kris oba ciekawe ! ale zastanawiam się czy nasze organizmy się różnią ? Tu 2 lata , a my walczymy ile ? ja myślę że choroby uboczne prędzej nas Wykończą bo organizm  wycieńczony ! 
leszek12
Amerykańska firma Tokai Pharmaceuticals, Inc. właśnie ogłosiła, że zamierza przerwać badania kliniczne III fazy ARMOR3-SV. Są to badania mające określić skuteczność nowego leku galeteronu w porównaniu z enzalutamidem u pacjentów z pozytywnym wynikiem testu na AR-V7. CRPR jest u nich oporny na leczenie arbirateronem i enzalutamidem.
Uczeni na całym świecie z uwagą śledzili te badania i wiązali z nimi duże nadzieje. smutny

http://tokaipharmaceuticals.com/our-prog...aleterone/ (ang.)
(28.07.2016, 17:31:50)mrakad napisał(a): [ -> ]Amerykańska firma Tokai Pharmaceuticals, Inc. właśnie ogłosiła, że zamierza przerwać badania kliniczne III fazy ARMOR3-SV. Są to badania mające określić skuteczność nowego leku galeteronu w porównaniu z enzalutamidem u pacjentów z pozytywnym wynikiem testu na AR-V7. CRPR jest u nich oporny na leczenie arbirateronem i enzalutamidem.
Uczeni na całym świecie z uwagą śledzili te badania i wiązali z nimi duże nadzieje. smutny

http://tokaipharmaceuticals.com/our-prog...aleterone/ (ang.)

Czyli mój testoteron za Niski ? leszek12
Ciekaw jestem, kto z nas tego doczeka???

..."Sprzedaż tego leku w 2020 r. spadnie do 5,4 mld dolarów. Na liście najlepiej sprzedających się farmaceutyków będzie zajmował wtedy dopiero szóste miejsce. Poza lenalidomidem wyprzedzą go jeszcze ibrutynib, który za 5 lat będzie zajmował drugie miejsce (stosowany w leczeniu przewlekłej białaczki limfocytowej oraz chłoniaków z komórek płaszcza). Na kolejnych miejscach mają być bewacyzumab, niwolumab (czerniak i niedrobnokomórkowy rak płuca) oraz enzalutamid (zaawansowany rak prostaty). "

http://www.rynekaptek.pl/marketing-i-zar...,8877.html

    Kris.
Zmiany w programie lekowym konieczne – eksperci są zgodni! Firmy niekoniecznie smutny

W opublikowanej dziś (7 czerwca 2019) depeszy PAP (Polska Agencja Prasowa) dotyczącej konieczności zmian w programie lekowym dla chorych z rakiem prostaty stanowisko ekspertów jest jasne
„Program lekowy dla chorych z rakiem prostaty, u których nie działa tradycyjna hormonoterapia, jest zbyt restrykcyjny – uważają eksperci. To sprawia, że pacjenci z najbardziej złośliwym rakiem prostaty nie mają pełnego dostępu do nowoczesnej terapii - podkreślają.”

Z informacji, jaką uzyskał PAP od dyrektor Biura Komunikacji Ministerstwa Zdrowia Sylwii Wądrzyk, minister zdrowia pozytywnie odniósł się do wprowadzenia zmian w programie lekowym dla chorych na raka prostaty. Jednak nie jest to obecnie możliwe - zgodnie z zapisami ustawy refundacyjnej - ze względu na brak zgody producenta jednego z leków obecnych w tym programie.

„Minister zdrowia, mając na uwadze opinię konsultantów i lekarzy oraz stanowisko Rady Przejrzystości, pozytywnie odniósł się do wprowadzenia takiej zmiany w programie lekowym” - poinformowała PAP Wądrzyk. Zaznaczyła jednak, że w związku z brakiem zgody producenta jednego z leków obecnych w programie „aktualnie usunięcie kryterium bazującego na skali Gleasona jest niemożliwe”. Wynika to z zapisów ustawy refundacyjnej.

Na pytanie PAP skierowane do trzech producentów leków o ustosunkowanie się do tej kwestii, dwie firmy (Bayer sp. z o.o. oraz Janssen-Cilag Polska SP. z o.o.) odpisały, że wyraziły akceptację zaproponowanych przez MZ zmian w programie, trzecia firma (Astellas Pharma sp. z o.o.) nie udzieliła dotychczas odpowiedzi w tej sprawie.

Całość: https://www.termedia.pl/onkologia/Zmiany...34383.html
Zmiany dla chorych na raka prostaty Exclamation

- Enzalutamid (Xtandi) w ramach programu lekowego dla pacjentów chorujących na opornego na kastrację raka gruczołu krokowego niestosujących dotychczas chemioterapii. Jest to dopełnienie opcji terapeutycznych występujących obecnie w tym programie - wskazał M.Miłkowski.

- A do tego jednoczesna zmiana programu lekowego dotycząca zniesienia ograniczenia jakim jest skala Gleasona w kwalifikacji pacjentów do tego programu - dodał.


https://www.politykazdrowotna.com/48935,...niu-stawow

Pełny rządowy dokument zawierający wykaz leków i kryteria ich stosowania pod linkiem 
http://dziennikmz.mz.gov.pl/api/DUM_MZ/2...urnal/5588

Interesujący nas fragment znajduje się w dziale LECZENIE OPORNEGO NA KASTRACJĘ RAKA GRUCZOŁU KROKOWEGO (ICD-10 C61) na stronie 888.
Od 01.03.2022 w wykazie NFZ pojawią się nowe wytyczne na temat leczenia opornego na kastrację raka gruczołu krokowego.
W dokumencie jest mowa o następujących lekach:
  • abirateron
  • enzalutamid
  • dichlorek radu Ra223
Pojawiają się też dwa nowe leki w którego składzie jest:
  • apalutamid
  • darolutamid
Pełny dokument w załączniku.
[attachment=624]